poniedziałek, 6 kwietnia 2015

Książka przez którą zakochałam się w czytaniu

Molly Moon-Niezwykła księga hipnotyzmu.
Georgia Byng

Około pięć lata temu, w czwartej klasie podstawówki pierwszy raz z własnej woli sięgnęłam po książkę. Bardzo dobrze pamiętam ten dzień, byłam chora i siedziałam sama w domu. Strasznie mi się nudziło i nie wiedziałam co mam ze sobą zrobić. Poszłam do pokoju mojej siostry gdzie miała kilka książek. I wtedy zauważyłam tą okładkę. Sięgnęłam po książkę i zaczęłam ja oglądać. Czytać pojedyncze strony.

W końcu wzięłam się w garść i zaczęłam czytać od pierwszej strony. Na początku było ciężko, przeczytanie jednej strony zajmowało mi kilka lub kilkanaście minut. Ale kilka dni później gdy w końcu udało się skończyć czytać tą książkę strasznie mi się spodobała. Uważałam ją za najlepszą  na świecie, co chwile szukałam najlepszych fragmentów, które później przepisywałam na kartki. I pierwszy raz powiedziałam sobie:"Ej, książki są fajne!"
:P

Kilka dni temu wróciłam do tej książki, by sprawdzić czy teraz też będzie ona tak dobra. 
Ocena: 5/10
No niestety książka nie była tak cudowna jak kilka lat temu. Ale o tym powiem za chwile.
O czym jest ta książka ?
Książka Molly Moon- Niezwykła księga hipnotyzmu opowiada o sierocie Molly, która jako niemowlę została podrzucona pod sierociniec. Nie było przy niej żadnej informacji. Jej imię i nazwisko Molly Moon zostało wymyślone. Dziewczynka na początku nazywała się Lolly (lizak), ponieważ została podrzucona w pudełku w którym były patyczki po lizakach. Później jedna  z opiekunek zmieniła jej imię na Molly.  Na nazwisko ma Moon ponieważ została podrzucona w księżycową noc( moon- księżyc).
Dziewczynka mieszka w ponurym sierocińcu Hardwick House, gdzie nie jest lubiana wśród innych dzieci. Inni wyśmiewają się z niej, a szczególnie z jej wyglądu. Jakby tego było mało sierocińcem zarządza stara, złośliwa i pozbawiona serca kobieta Agnes Adderstone, która  tylko czeka na okazje by ukarać dziewczynkę i inne dzieci. Mimo to Molly ma przyjaciela Rockiego Scarleta.
 Molly lubi latać w obłokach, być w swoim świecie. Wyobraża sobie jakby to było gdyby była bogata. Bardzo często takie zachowanie dziewczynki źle się dla niej kończy. Często razem ze swoim przyjacielem udają że grają w reklamach telewizyjnych, by chodź na chwile  odciąć się od smutnej rzeczywistości. Pewnego dnia Molly idzie do biblioteki gdzie na jednej z półek zauważa księgę hipnotyzmu.  By przeczytać książkę udaje chorobę ponieważ boi się że ktoś dowie się o jej zdolnościach. Jej życie zmienia się o 360 stopni. Poznaje tajemniczą moc, którą posiada, dzięki której ludzie jak i zwierzęta wykonują każde jej polecenie. To wszytko sprawi że Molly ucieknie z sierocińca i wsiądzie do samolotu do Nowego Jorku, gdzie będzie chciała spełnić swoje marzenia. Niestety to nie będzie takie proste ponieważ pewien dziwny mężczyzna zna tajemnice Molly. Dlatego śledzi każdy jej ruch, by wykorzystać dar dziewczynki.
Dlaczego książka kiedyś podobała mi się bardziej a teraz mniej ?
Wydaje mi się że to dlatego iż jestem starsza. Moim zdaniem seria książek o Molly Moon jest idealna dla dzieci w wieku 8-12 lat. Wydaje mi się że też dlatego, ponieważ przeczytałam wiele innych lepszych książek niż ta. Ale mimo to książka jest dobra.
Czy polecam ta książkę?
Tak :)
Jest warta przeczytania nawet jeśli masz więcej lat niż 12. Książkę czyta się szybko i przyjemnie tak jak i następne jej części.
Co do całej serii, również polecam. Cały czas dzieje się coś nowego, nie jest nudno. Seria potrafi zaskoczyć i pamiętam że gdy ją czytałam kilka razy nie mogłam uwierzyć w to jak szybko akcja jest zmieniana.
Wniosek:
Książka jest dobra, lecz nie każdemu może się podobać.

Czytaliście tę książkę?
Podobała wam się?
Napisz w komentarzu !